Земля

Геологи визначили вплив гірських порід на результат боїв

Американські геологи з’ясували, як різні гірські породи вплинули на результати боїв Громадянської війни в США. Своє дослідження вони представили в журналі Geosphere.

7be7cab6ffbe10731a50d9fe9f5c8c27

На думку вчених, дуже часто на полях боїв основних театрів воєнних дій зустрічалися карбонати, які забезпечували солдатам оборонні рубежі. Ландшафт таких боїв, як Ентітей, Стоун-Рівер, Чікамоге, Нешвілл і Монокасі, визначають вапняки і доломіт, що вплинули на тактику командирів обох армій.

Оголені породи вапняку виявилися більш сприятливими для атакуючих військ, вважають геологи. Ерозія карбонатів створювала пересічену місцевість, де падала ефективність артилерійського і збройового вогню її захисників (наприклад, в Санкен-Роуд при Ентітеме). При наступу військ в такій системі природних укриттів артилерійські снаряди того періоду не були ефективні. У ширшому географічному масштабі карбонати забезпечили обороні природні висотні позиції. Ерозія вапняку і доломітітов ж створювала борозни (карри) – природні окопи для її захисників військ (наприклад, «Загін для бійні» в битві при Стоун-Рівер).

Аналіз даних про втрати особового складу (убитими і пораненими) показав, що тип порід (карбонатні, некарбонатні породи, пухкі відкладення) не впливає на число жертв серед атакуючих – цифра склала близько 15 відсотків. Для тих, що обороняються некарбонатні породи і пухкі відкладення давали невелику перевагу (12 відсотків втрат проти 14 відсотків при обороні в умовах в вапняках і доломітах). Вчені відзначають, що невеликі локальні плюси вапняків (окопи-Карри) в умовах Громадянської війни виявилися куди менш важливі, ніж загально регіональні переваги, які атакуючим надавала пересічена місцевість і лісовий покрив.

Громадянська війна в США – це конфлікт 1861-1865 років між 24 штатами Півночі з 11 рабовласницькими штатами Півдня. Війна почалася після спроби південних штатів утворити власну державу. Бойові дії почалися з обстрілу форту Самтер 12 квітня 1861 року й завершилися здачею залишків армії південців під командуванням генерала Стенду Уейт 23 червня 1865 року. У цій війні громадян США загинуло більше, ніж в будь-якій іншій з воєн, в яких брали участь Сполучені Штати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button