Здоров'я

У Європі призупинили щеплення вакциною, котру має отримати Україна

Після щеплення вакциною медики почали скаржитися на болісні побічні ефекти. на які не очікували навіть розробники препарату.

У кількох регіонах Швеції припинили щеплювати людей вакциною AstraZeneca, на котру з дня на день чекають українці. Про це повідомляє Sveriges Television

Йдеться про провінції Седерманланд та Євлеборґ.

Причина — болісні та масові побічні ефекти. Все розпочалося з того, що дозу вакцини отримали 400 медиків лікарень Kullbergska та Nyk?pings. Понад 100 із них незадовго після щеплення поскаржилися на підвищення температури, біль у тілі та лихоманку.

«Зараз ситуація з персоналом знову під контролем, але, щоби більше людей не захворіло, планова вакцинація медперсоналу поки призупинена», — прокоментував ситуацію зі щепленням представник Седерманланда Фредрік Густавссон.

Такою реакцією організму на вакцину були здивовані навіть розробники вакцини. Представник AstraZeneca у Скандинавії Андреас Хеддіні не приховував, що почувається розгубленим у цій ситуації.

«Це абсолютно не відповідає тому, що ми бачили. Схоже, що побічних ефектів було більше, ніж очікувалося», — сказав Хеддіні. 

Нагадаємо, що першу партію вакцини AstraZeneca, яку придбали бюджетним коштом, очікують в Україні вже цього тижня. Препаратом мають щеплювати медиків, які працюють із ковідними хворими у стаціонарах і військових у зоні бойових дій на Донбасі.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button