Людина

У любителів посперечатися і промовчати по-різному функціонує мозок

Вчені з Австралії виявили, що у любителів посперечатися і промовчати по-різному функціонує головний мозок. Це було доведено в ході експерименту, проведеного співробітниками Університету Монаша.

Фахівці з Університету Монаша, розташованого в Австралії, заявили, що у людей, які активно відстоюють свою точку зору, мозок функціонує не так, як у тих, хто тримає все в собі і не вступає в дискусії. Більше того, під час суперечки у цих категорій людей працюють різні ділянки головного мозку.

Для того, щоб довести своє припущення, вчені провели експеримент, в якому взяли участь 39 добровольців. Автори роботи використовували МРТ, щоб визначити, яка саме частина мозку працює в тій чи іншій ситуації. Піддослідним продемонстрували 192 твердження на різні теми: медицина, фізика, біологія та історія. Половина з них були помилковими, а половина – правдивими.

Респондентам запропонували висловити свою думку про почуте, після чого заявили, що вони не праві. Деякі з учасників вступили в дискусію, під час якої їх мозок працював у звичайному режимі. Інші ж промовчали, погодившись із завідомо неправильними твердженнями. В цей момент вони відчували нервово-психічне напруження, що говорить про те, що вони просто збрехали, щоб не розв’язувати конфлікт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button