Людина

Прийом антибіотиків згубний для імунітету немовлят

Оскільки багато захворювань, особливо простудні, в організмі дітей першого року життя розвиваються стрімко, педіатри часто практикують інтенсивне лікування і призначають антибактеріальні препарати там, де без них цілком можна було обійтися. Окрім того, що організм дитини не отримує шансу перемогти хворобу силами власного імунітету, так ще й корисна мікрофлора зазнає жорстокого удару, що збиває з пантелику «налаштування» імунної системи. Але, як повідомляють дослідники, які здійснили серію експериментів на лабораторних мишенятах, вплив антибіотиків на організм немовляти набагато глибший, ніж прийнято думати.

foto_cikavosti_23.09.2014-012_resized

В ході дослідження вчені спостерігали за впливом стрептоміцину на організми новонароджених мишенят. Результати спостережень підтвердили, що застосування антибіотика з часом призводить до розвитку алергічного пневмоніту. Зазвичай ця недуга зустрічається у працівників сільськогосподарської галузі.

Читайте також: Антибіотики через 10 років стануть не потрібні

Вчені повідомили, що вони спочатку шукали підтвердження небезпеки застосування антибактеріальних препаратів. Якщо для дорослого організму курс антибіотиків може привести до ослаблення імунної системи на кілька місяців, але відновлення – можливо, то імунітет дитини піддається такому ступеню впливу, що наслідки можуть бути незворотні.

На даному етапі дослідники мають намір вивчити кожен тип корисних бактерій, щоб скласти список найбільш важливих для правильної роботи імунної системи. Слід з’ясувати, як саме на них діють ліки. Випадків, коли немовляті не обійтися без антибіотиків, також досить багато, і для таких малюків необхідно знизити ризики. Дослідники рекомендували підходити з максимальною відповідальністю до призначення антибактеріальних препаратів маленьким дітям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button