Земля

Малюнок людей і свині виявився найдавнішою “картиною” на Землі (фото)

Аналіз показує, що вік знахідки з Індонезії перевищує 50 000 років.

Міжнародна група вчених виявила на індонезійському острові Сулавесі наскельний живопис віком 51 200 років. Це найстаріший відомий витвір мистецтва з підтвердженою датою створення. На картині зображені “три людиноподібні фігури, що взаємодіють із дикою свинею”.

Найдавніший малюнок із Сулавесі. Зображення: Griffith University

Протягом тривалого часу Європа зберігала пальму першості за віком виявлених об’єктів наскельного живопису. Але знахідка з печери Леанг Карампуанг перевершує вік знаменитих печерних картин з Іспанії та Франції.

На малюнку зображені три людини і свиня. Зображення: Adhi Agus Oktaviana et al., Nature

Щоб точно встановити час розпису, дослідники використали новий метод аналізу – лазерну абляцію U-серії (LA-U). Вони вивчили мікроскопічні шари карбонату кальцію, які накопичуються на поверхні твору мистецтва, визначаючи його точний мінімальний вік. Результати показали, що індонезійська картина була створена принаймні 51 200 років тому

Раніше ми використовували інший метод для датування дуже давніх наскельних зображень у двох частинах Індонезії, Сулавесі та Борнео, але LA-U є точнішим, даючи змогу датувати найраніші шари карбонату кальцію, які утворилися на картині, та наблизитися до моменту часу, коли її було створено, – говорить Максим Обер, співавтор дослідження

Вчені також відвідали іншу печеру в Сулавесі, де раніше було виявлено наскельний живопис. Використовуючи нову техніку LA-U, дослідники уточнили вік раніше датованих об’єктів, що зображає стародавнє полювання. Аналіз збільшив вік твору мистецтва приблизно до 48 000 років порівняно з 44 000 років за попередніми оцінками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button