Земля

Аномальна спека в Італії

Аномальна спека в Італії, швидше за все, перевищить історичні рекорди. Як повідомляють місцеві кліматологи, важко знайти в жовтні такий гарячий епізод на італійському півострові за всю історію метеоспостережень, особливо в кінці жовтня.

d53c952cc111339d4d6ccc297842cfdb
Історично склалося, що в перші два тижні цього місяця бували випадки літньої спеки з максимумами більш ніж +30 °С на півдні Італії. Але дуже рідко в кінці жовтня, як це відбувається сьогодні. У 1987 році був дуже спекотний літній сезон в країні зі смертоносними тепловими хвилями, які викликали сотні смертей по всій Південній Європі. У 1999 році відбувся ще один епізод аномального тепла на півдні, коли сицилійці повернулися на пляжі в листопаді. 26 жовтня 1999 року в Палермо був встановлений рекорд спеки на позначці +37 °С.

З сьогодні по 27 жовтня в Італії очікується безпрецедентна теплова хвиля для цього часу року. В Сардинії прогнозуються піки на рівні +35 °C у внутрішніх районах, дуже спекотно буде на Сицилії (+34…+35 °C), в середу в Апулії, Базилікаті і Калабрії очікується +30…+32 °C.

У Центральній і Південній Італії сьогодні прогрів повітря перевищив +30 °C. Жарко було також в Римі, вдень стовпчики термометрів показали +26 °C. Тим не менш, сприймалася температура через відносну вологість до 56 % на рівні +31 °С в столиці Італії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button