Земля

На дні Атлантики знайдені незрозумілі отвори: невідомо, хто їх залишив (відео)

Отвори виявили під час занурення до вершини підводного вулкана на північ від Азорських островів.

Вчені, які вивчають затоплений гірський хребет в середині Атлантики, наткнулися на незрозуміле явище: серію отворів, ніби пробитих в дні Атлантичного океану. На фотографіях, які зробили вчені, видно, що точки з’єднуються в майже прямі лінії або стежки. NOAA Ocean Exploration (Федеральна організація США, що займається дослідженням Світового океану) поки не впевнена, як це пояснити.

“Ми спостерігали кілька таких сублінійних наборів отворів в осаді. Про ці дірки раніше повідомлялося з регіону, але їх походження залишається загадкою, — повідомили в NOAA Ocean Exploration. – Хоча вони виглядають майже зробленими людиною, невеликі купки відкладень навколо отворів створюють враження, що вони були викопані… кимось».

Отвори виявили під час занурення до вершини підводного вулкана на північ від Азорських островів 23 липня на глибину 2,7 км. Для безпечного запису стежок використовувалася дистанційно керована камера.

NOAA опублікувало фотографії онлайн, на яких видно, що отвори були виявлені на плоскій піщаній поверхні. Вчені запропонували громадськості висловити свої теорії про походження отворів.

Відкриття зробили в рамках експедиції “подорож до хребта — 2022”. Її учасники досліджують і картографують маловивчені глибоководні райони зони розлому Чарлі-Гіббса, Серединно-Атлантичного хребта і Азорського плато.

Серединно-Атлантичний хребет простягається на 16 000 км з півночі на південь і вважається найдовшим гірським хребтом у світі і одним з найвидатніших геологічних об’єктів на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button