Головна / Екологія / Забруднення повітря впливає не тільки на здоров’я людини, але і на відчуття нею щастя

Забруднення повітря впливає не тільки на здоров’я людини, але і на відчуття нею щастя

Як показало нове дослідження, забруднення атмосферного повітря не тільки погано впливає на здоров’я людей, воно також робить людей нещасними.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Пекінського університету виявили зворотний зв’язок між кількістю частинок в повітрі і станом щастя.

Попередні дослідження показали, що забруднення повітря завдає шкоди здоров’ю людей, їх розумової діяльності, продуктивності праці і результатами навчання.

Але з’ясувалося, що забруднення повітря також надає більш широкий вплив на соціальне життя і поведінку людей, принаймні, так вважає Сікі Чжен, доцент Департаменту міських досліджень Массачусетського технологічного інституту.

«Забруднення повітря також має емоційну значущість, — заявив Чжен. — Люди з-за цього відчувають себе нещасними, а це означає, що вони можуть приймати ірраціональні рішення».

Дослідники використовували дані про забруднення в 144 китайських містах і визначали рівень відчуття щастя міських жителів, відстежуючи їх настрій за допомогою використання 210 мільйонів повідомлень на найбільшій китайській платформі мікроблогів Sina Weibo.

Вони виявили значну негативну кореляцію між рівнями забруднення повітря і відчуттям щастя, причому кожне збільшення забруднення на один пункт вище допустимого рівня знижувало рівень щастя на 0,04 бала зі 100.

Минулого тижня в деяких частинах Лондона були зафіксовані рівні індекси якості повітря зі значенням 151 (AQI — аналог гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин), що на 100 пунктів вище допустимого рівня.

Це говорить про те, що люди були на чотири бали найнещасніші, у порівнянні з їхніми відчуттями без забруднення атмосферного повітря. У деяких містах Китаю гранично допустимі концентрації забруднення можуть добиратися до значень 700 пунктів, що чинить серйозний вплив на відчуття щастя.

Жінки виявилися в середньому більш чутливими до високих рівнів забруднення повітря, ніж чоловіки, причому найбільш чутливими виявилися дами з більш високим рівнем доходів.

Дослідження було опубліковане в журналі Nature Human Behavior.