Екологія

Індії загрожує дефіцит води

За даними Інституту світових ресурсів, понад 130 мільйонів людей проживають в тих районах Індії, де запаси підземних вод заражені принаймні одним небезпечним забруднювачем — наприклад, миш’яком або нітратом. Більше 20 мільйонів чоловік живуть у районах, де ці запаси містять не менше трьох забруднювачів.

73b89ba4b9a26d5873617e63184f9edb
Уряд виділяє мільярди доларів на очищення священної річки Ганг, а також намагається запобігти потраплянню стічних вод і промислових відходів у водні артерії Індії. Однак дослідник Сушміта Сенгупта вважає, що в деяких районах процес забруднення незворотній.

330 мільйонів жителів країни знемагають від посухи і очікують приходу мусонних дощів. Але експерти вважають, що довгоочікувані зливи не вирішать проблем з водою до тих пір, поки владою і населенням не буде робитися більше зусиль по ефективному управлінню її запасами.

Так, дослідник Раджендра Сінгх вважає, що в багатьох районах зливових дощів не вдасться привести до підвищення рівня ґрунтових вод, оскільки в результаті урбанізації були знищені болота та інші природні області для поповнення запасів води.

Станом на 9 червня, через посуху об’єм води в 91 великому водосховищі в Індії не перевищував 16 відсотків від звичної кількості, повідомляє Центральна комісія з водних ресурсів. Якщо порівнювати з червнем минулого року, то це 58 відсотків доступної води і близько 79 відсотків в середньому за 10 років. Серед усіх водойм Індії рівень води в Панчет Хілл в Джаркханд був найнижчим за останні 10 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button