Екологія

В Австралії 500 дахових сонячних установок об’єднають у віртуальну електростанцію

В Австралії створять віртуальну електростанцію на базі сонячних установок розташованих на дахах понад 500 домашніх господарств і приватних підприємств.

Пілотний проєкт Symphony реалізується державними енергетичними компаніями Western Power і Synergy спільно з австралійським системним оператором Australian Energy Market Operator, AEMO і курується радником з енергетики уряду штату Західна Австралія, передає smart-energy.com.

У віртуальну електростанцію будуть об’єднані енергоустановки встановлені на дахах понад 500 домогосподарств і приватних підприємств у Саутерн-Рівер – передмісті Перта (Perth).

Мета проєкту – продемонструвати, як велику кількість дахових сонячних панелей, накопичувачі енергії та велику побутову техніку: кондиціонери та електричні системи гарячого водопостачання – можна об’єднати у віртуальну електростанцію.

«Проєкт Symphony відкриє можливість жителям Західної Австралії використовувати більшу кількість джерел енергії, – каже міністр енергетики штату Білл Джонстон. – Використання можливостей VPP(Virtual Power Plant) означає меншу потребу в традиційних енергоресурсах, таких як вугілля або газ, що є кроком до більш стійкої енергетичної системи, а також закладе основу для майбутнього, в якому побутові енергоустановки та енергообладнання будуть підтримувати стабільність функціонування енергосистеми, дозволяючи інтегрувати в енергосистему більшу кількість енергоустановок на базі відновлюваних джерел енергії».

Очікується, що реалізація проєкту Symphony принесе економічні вигоди і прокладе шлях до ширшого використання інноваційної технології VPP в основній електричній мережі регіону. В рамках проєкту Symphony планується використовувати попередніх проєктів, реалізованих Synergy і Western Power, а також досвід компанії Horizon Power в частині реалізації пілотного проєкту Onslow der зі створення у прибережному місті Онслоу мікромережі, що об’єднує об’єкти традиційної, сонячної, розподіленої генерації і накопичувачі енергії. Також, будуть використані результати випробувань VPP, які наразі проводить AEMO у Південній Австралії і Новому Південному Уельсі, з урахуванням їх адаптації до місцевих умов.

Вартість проєкту становить 35 млн австралійських доларів(?$ 27 млн). Урядом штату на реалізацію проєкту виділено 27 млн австралійських доларів, решту покриють завдяки федеральному фінансуванню.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button