Всесвіт

У Марсіанських озерах вирувало життя

Циркуляція підземних вод поблизу великої зони тектонічного розлому, розташованої вздовж підніжжя найбільших вулканічних плато Сонячної системи, призвела до формування більш ніж 3 мільярда років тому одних з найбільш глибоких марсіанських западин, такі результати нової наукової роботи, проведеної старшим науковим співробітником Інституту наук про планетах, США, Алексісом Пальмеро Родрігесом.

Ці западини могли епізодично покриватися, іноді протягом сотень мільйонів років, озерами з води і лави, походження яких пов’язане з розрядкою підповерхневих джерел, що знаходяться під надлишковим тиском, вказує Родрігес у своїй роботі.
Умови, що виникають у цих процесах, могли бути придатні для існування життя.

31548b33943d6e9243d3b50ec9229de6«Температурні діапазони, наявність рідкої води і доступність поживних речовин, якими характеризуються відомі життєві умови на Землі, мають більш високий шанс проявитися на Марсі в тих місцях, де протягом довгого часу знаходиться вода в рідкій формі і відбуваються вулканічні процеси, – сказав Родрігес. – Існуючі відкладення солей і осадові структури, можливо, перебували в минулому всередині стародавніх марсіанських озер, представляють великий інтерес з точки зору астробіології, коли мова йде про зони поверхні Червоної планети, які могли бути заселені в минулому. Ці об’єкти стають ще більш цікавими, якщо припустити, що вихід на поверхню підземних вод на ранньому Марсі, який міг відбуватися протягом мільярдів років, сприяв формуванню стародавніх озер».

Робота опублікована в журналі Planetary and Space Science.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button