Технології

Вчені створили вічне сховище інформації

Вчені Саутгемптонського університету (Великобританія) створили вічне сховище інформації за допомогою оптичної 5D технології і записали на кварцові пластини Біблію короля Якова і інші найбільш важливі в історії людства тексти, йдеться на сайті університету.

Вчені створили вічне сховище інформації
Крім англійського перекладу Біблії, на пластини були записані Загальна декларація прав людини, Оптика Ньютона і Велика хартія вольностей.

Цей носій даних володіє унікальними параметрами: висока якість даних, стійкість до нагрівання до 1000°C, термін роботи до 13,8 мільярда років при 190°C і необмежений термін роботи при кімнатній температурі. Одна пластина вміщує до 360 терабайт даних. Будучи дуже стабільною і довговічною формою портативного запам’ятовуючого пристрою, ця технологія може з успіхом використовуватися у великих національних архівах, музеях і бібліотеках.

Вперше вчені експериментально продемонстрували технологію 5D в 2013 році, записавши на пластину копію тексту обсягом 300 kb.

Вчені використовували наноструктуроване скло і ультрашвидкий лазер, що випускає дуже короткі та інтенсивні промені. Самоорганізовані наноструктури змінюють характеристики поперечних хвиль, тим самим змінюючи поляризацію світла.

Дослідники представлять своє відкриття на міжнародній конференції оптичної інженерії в Сан-Франциско (США) на цьому тижні.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button