Земля

У Мексиці вчені знайшли стародавнього мамонта

Вчені з Мексики дуже ретельно дістають із землі скам’янілого мамонта, який, імовірно, проживав в епоху Плейстоцену. Так як тварина розсічена на кілька частин, фахівці припустили, що це могли зробити доісторичні люди.

Рештки величезної вовняної тварини, яким, напевно, вже понад 14 тисяч років, зовсім випадково виявили не далеко від міста Мехіко. Робітники знайшли щось, що нагадує мамонта, коли встановлювали дренажні труби в поселенні Тультепек. З того часу там працювали археологи і зовсім скоро вони збираються завершувати роботи.

Археолог Національного інституту антропології та історії Луїс Кордова розповів, що навколо столиці дослідники знайшли більше 50 мамонтів, все тому що тут було невелике мілководне озеро з солоною водою. Тут ссавці з величезною вагою могли застрягти і більше не вибратися. Через те, що озеро солоне, воно чудово зберегло всі решики стародавніх тварин.

Частини тіла, знайдені в Тультепека, вчені вивчать вперше. Вони припускають, що мамонт досягав 3,5 метрів у висоту, 5 метрів в довжину, а важив більше 5 тонн. Ссавцю на момент загибелі було приблизно 20-25 років. Дослідники виявили бивні, які доповнили череп. Археологи все ж сподіваються знайти і інші частини тіла, щоб потім зібрати мамонта цілком для виставки в музеї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button