Земля

У США вперше виростили в лабораторії зникаючий вид коралів

Дослідникам у США вперше вдалося виростити загрожений вид атлантичного корала в штучних умовах. Як повідомило агентство Reuters, у проведеному в штаті Флорида експерименті були використані технології, за допомогою яких раніше британські вчені домоглися розмноження в лабораторії 18 видів тихоокеанського корала.

Отриманий досвід планується застосувати при відновленні однієї з найбільших у світі колоній коралів, що знаходиться у флоридського узбережжя, яка руйнується під впливом кліматичних змін і забруднення навколишнього середовища. У 2014 році вчені зафіксували, що ці організми не здатні протистояти епідемії, яка їх вразила, і колонії загрожує в найближчі роки повне зникнення.

“Це справжній прорив у справі порятунку коралів не тільки у Флориді, але і у всьому світі”, – наводить агентство слова біолога Кері О’ніл з морської лабораторії в Аполло-Біч у Флориді. За її словами, модифікована генетична структура повинна дозволити штучно вирощеним коралам краще адаптуватися до змін в природі.

“Ми схрестили в лабораторних умовах різні види коралів, що ніколи б не сталося в дикій природі”, – додала біолог.

Під час експерименту були забезпечені умови, найбільш близькі до природних. Дослідники врахували сезонні зміни температури води, силу течії, а також використовували прилади для імітації світанку і заходу, місячних циклів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button