Всесвіт

У минулому Венера була населеним світом

Венера зовсім не схожа на нашу Землю. Ця планета гаряча, і вона загорнута в щільні токсичні хмари. Однак так було не завжди, вважають фахівці з Планетологічного інституту США в Тусоні. Проведене вченими комп’ютерне моделювання показало, що один або два мільярди років тому Венера не так вже сильно відрізнялася від нашої планети. Можливо, що Венера навіть була населеною.

78d0a611af57aa5608fb108b60c53527

Дійсно, якщо подивитися на ці дві планети, то між ними є багато спільного. Так Венера і Земля за розміром не сильно відрізняються одна від одної, вони мають приблизно таку ж щільність. Ці дві планети сформувалися близько одна від одної, що дозволяє припустити, що вони створені з одного матеріалу. Венера має незвично високе співвідношення дейтерію до атомів водню, що говорить про те, що колись на ній була велика кількість води, яка несподівано з часом зникла.

Вчені створили чотири кліматичних моделей Венери. Кожна версія відрізнялася від іншої кількістю сонячного випромінювання, яке могла отримувати в минулому планета. Комп’ютерна модель Венери з минулого також отримала покриваючий 60% території планети мілководний океан, обсяг якого становив десяту частину земного океану. Моделювання показало, що на Венері могла бути помірна температура. Планета могла бути покрита щільними хмарами. Іноді на Венері міг йти навіть невеликий сніг.

Якщо раніше на планеті і було життя, то тепер його існування на Венері швидше за все неможливе, вважають дослідники. Океан через високі температури просто «википів», а вулкани значно змінили ландшафт близько 715 млн. років тому. Для зародження життя на Венері були всі умови, вважають вчені. Рідка вода теплого океану перебувала в контакті з органічними молекулами.

За словами дослідників, щоб підтвердити правдивість гіпотези, під час таких місій до Венери необхідно сконцентрувати зусилля на пошуку можливих слідів процесів ерозії, пов’язаних з водою, в районі екватора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button