Всесвіт

Людство не зможе захистити Землю від удару астероїда

Людство поки що не здатне захиститися від потенційно небезпечного для Землі астероїда, однак зараз ми рухаємося в правильному напрямку, заявив радник президента США з питань науки і космосу Джон Холдрен, виступаючи на брифінгу в Центрі космічних польотів НАСА імені Годдарда.

540d79ad1303680383760fb5256f7fdf
“Ми не повністю готові до захисту Землі від астероїдної небезпеки, але зараз ми швидко рухаємося в цьому напрямку. Ми вкладаємо все більше ресурсів в пошук потенційно небезпечних астероїдів, що володіють великими розмірами, і нещодавно ми отримали наочний приклад того, як складне рішення цієї задачі у вигляді падіння челябінського метеорита”, — заявив астрофізик.

За його словами, падіння на Землю навіть невеликого метеорита, який не потрапляв в усі відомі категорії небезпеки, призвело б до вибуху потужністю в 400-500 кілотонн тротилу, який поранив тисячі людей і спричинив би серйозний економічний збиток.

“Челябінський метеорит і Тунгуський метеорит 1906 року показали, що падіння подібних об’єктів вкрай рідкісні, але вони відбуваються раз в сто і тисячу років. З Тунгуським метеоритом нам пощастило, і немає гарантії, що подібні катастрофи завжди будуть відбуватися над територіями, де немає людей. Для того, щоб наша цивілізація продовжила існувати, ми повинні бути готовими навіть до таких рідкісних подій. Тому місія ARM націлена в тому числі і на вирішення завдань захисту планети від таких загроз”, — продовжив радник Обами.

Президент США Барак Обама в 2010 році поставив перед НАСА завдання організувати експедицію до астероїда в першій половині 2020 років, а в 2030 році — до Марса. Для вирішення цього завдання НАСА запустило в 2014 році ініціативу ARM (Asteroid Redirect Mission), в рамках якої космічне агентство запланувало відвідати один з астероїдів поблизу Землі, захопити його або змінити курс його руху.

Спочатку розглядалися два варіанти її реалізації – План А, що передбачає захоплення невеликого астероїда за допомогою спеціального “мішка” та його транспортування на орбіту Місяця, і План Б, в рамках якого зонд НАСА повинен був приземлитися на поверхню великого астероїда, відокремити від нього фрагмент його порід і транспортувати його в бік Землі.

У березні минулого року експерти НАСА прийняли рішення піти по другому шляху, так як він надає більше наукових плюсів, в тому числі і вивчення можливостей “зсуву” астероїда з курсу на зіткнення з Землею. У січні 2016 року почалася детальна розробка місії за участю Лабораторії реактивного руху НАСА та представників приватної космічної індустрії.

За словами Мішель Ґейтс (Michel Gates), керівника проекту ARM, остаточний проект зонда буде затверджений НАСА в 2018 році, а в 2017 році завершиться конкурс на його розробку. Поки НАСА не обрало мети для ARM, однак ним, швидше за все стане, поки не вивчений великий астероїд з великим вмістом води і первинної матерії Сонячної системи.

Коли фрагмент астероїда буде доставлений на навколоземну орбіту, НАСА планує відправити до нього пілотований космічний корабель Orion, екіпаж якого захопить астероїд і доставить його на Землю для вивчення. Успішне завершення цієї місії, як сподіваються в НАСА, допоможе зрозуміти, наскільки людство готове до захисту себе від “космічних” загроз і до видобутку корисних копалин на малих небесних тілах Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button