Всесвіт

На Місяці знайшли «водойму», створену сонячним вітром

Аналіз скляних кульок, зібраних на поверхні Місяця китайським марсоходом, розкрив нове джерело води.

Група дослідників під керівництвом Інституту геології і геофізики Китайської академії наук показала, що ударні скляні кульки, знайдені на поверхні природного супутника Землі, містять невелику кількість води. Загальні запаси води, збереженої в грунті за допомогою скляних кульок, оцінюються в діапазоні від 300 млн до 270 млрд т.

Дослідники проаналізували склад основних елементів, велика кількість води і склад ізотопів водню в ударних скляних кульках, знайдених на поверхні Місяця і доставлених на Землю місією «Чан’е-5». В цілому 117 окремих сферичних скляних кульок були охарактеризовані за допомогою автоемісійної скануючої електронної мікроскопії, електронно-зондового мікроаналізатора і рамановської спектроскопії.

Художня ілюстрація накопичення і вивільнення води в скляних ударних кульках. Зображення: Hu Sen

Аналіз показав, що ударостійкі скляні кульки мають однорідний хімічний склад і гладкі відкриті поверхні. Вони характеризуються обводненістю приблизно до 2000 мкг/г з надзвичайно низьким вмістом дейтерію. Негативна кореляція між вмістом води і ізотопним складом водню відображає той факт, що вода, укладена в кульках, надходить з сонячного вітру.

Дослідники також проаналізували велику кількість води на шести розрізах в п’яти скляних кульках, які підтвердили походження води з сонячного вітру. При цьому деякі скляні кульки демонстрували більш пізню дегазацію. Дослідники вважають, що такі структури діяли як губка для буферизації кругообігу води на поверхні Місяця.

Ці результати показують, що ударні скла на поверхні Місяця та інших безповітряних тіл в Сонячній системі здатні накопичувати воду, отриману сонячним вітром, і викидати її в космос, – говорить Ху Сіна, професор Інституту геології і геофізики Китайської академії наук і керівник дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button