Людина

У мозку людини знайшли «дух різдва»

Вчені з Університету Копенгагена на чолі з Брайаном Хеддоком (Brian Haddok) знайшли в головному мозку центр, що відповідає за здатність радіти новорічній метушні, святам та подарункам. Для того щоб виявити його вони скористалися магнітно-резонансною томографією.

f393d7d921ac6fbef18812a2ef65af22

Цій процедурі вони піддали 20 добровольців, яким показували різні зображення, в тому числі і пов’язані з Новим роком та Різдвом, наприклад, вбрані ялинки, сяючі гірлянди, загорнуті подарунки і апетитні страви.

Дослідники стежили за зміною активності головного мозку, звертаючи особливу увагу на те, чи змінюється вона при розгляданні «святкових» картинок. Всіх учасників також попросили розповісти про те, чи існують в їх сім’ях новорічні традиції і звичаї.

Виявилося, що у тих, хто любив святкувати Різдво і Новий рік, при розгляданні тематичних картинок в головному мозку активувалися відразу кілька областей головного мозку. Вони були пов’язані з розпізнаванням емоцій і релігійністю.

Правда, вчені не готові стверджувати, що саме викликає активацію певних зон головного мозку – цілком ймовірно, що виявлені зміни були пов’язані просто з підвищеною концентрацією червоного кольору на «новорічних» картинках. Дослідники обіцяли все з’ясувати детальніше (свої результати вони опублікували в кінці 2015 року), але поки нових статей від них не надходило.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button