Людина

Життєві труднощі роблять людей щасливішими

Життєві труднощі роблять людей щасливішимиНайбільш хворобливі переживання в житті можуть мати і позитивний вплив на людей, вважають учені. На їх думку, життєві труднощі допомагають людям більше цінувати маленькі радощі.

Нове дослідження припускає, що люди, які пройшли через розлучення і впоралися зі смертю коханої людини, частіше насолоджуються невеликими радощами у повсякденному житті. У цілому, в ході дослідження вченими було вивчено 14986 дорослих. Дослідники прагнули з’ясувати, як тяготи життя впливають на їх здатність насолоджуватися позитивними моментами.

Дослідники з Університету Британської Колумбії (University of British Columbia) та Школи менеджменту в Університеті Помпеу Фабра (School of Management, Universitat Pompeu Fabra), Барселона, спочатку визначали ставлення учасників до хворобливого досвіду, в тому числі, до важкої втрати і розлучення.

Піддослідним було запропоновано вказати, чи довелося їм пережити ці події, і якщо так, то уточнити, чи змогли вони подолати цей стресовий період в житті, або вони все ще продовжують з ним боротися. Потім учасникам представляли шість сценаріїв, які повинні були викликати позитивні емоції. Зокрема, похід в гори чи прогулянку до водоспаду. Це робилося для того, щоб побачити, як позначається їх минуле на можливість отримання задоволення в сьогоденні.

У ході дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі “Соціальна психологія та особистість”, виявилося, що люди, які раніше мали справу з болем, частіше радіють дрібницям. Провели дослідження Алісса Крофт (Alyssa Croft), Елізабет У. Данн (Elizabeth W. Dunn) і Джорді Квоідбеч (Jordi Quoidbach).

У людей, які у минулому мали справу зі серйозними проблемами, був відзначений підвищений потенціал для насолоди від маленьких радощів, пишуть дослідники. Тим не менш, вони також дійшли висновку, що люди, які борються з розлученням і все ще не оговталися після втрати близької людини, не схильні радіти, повідомляє The Huffington Post.

Таким чином дослідження підтверджує сентенцію: “Те, що не вбиває, робить нас сильнішими “, а також свідчить про те, що люди, яким довелося перенести в житті досить серйозні труднощі, краще цінують маленькі радощі.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button