Людина

Вчені довели, що тіло підпорядковане розуму

Вчені заявили, що фізіологія людини повністю підпорядковується її психіці. Результати відповідного дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Для того, щоб підтвердити свої припущення, експерти відібрали 46 добровольців, вік яких становив 50 років. Всіх піддослідних розділили на три групи і відібрали будь-які пристрої, що показують час: години, смартфони, планшети.

90 хвилин респонденти грали в комп’ютерні ігри. Під час цього вони могли орієнтуватися тільки по годинах, що висять у кімнатах. Ґаджети ж були налаштовані так, щоб один з них показував правильний час, інший – запізнювався в два рази, а третій – поспішав. До кінця експерименту девайси показували 90, 45 і 180 хвилин відповідно.

Вивчивши рівень глюкози в учасників дослідження, біологи з’ясували, що показник залежить не від об’єктивного строку, а від “уявного” часу. У людей, які думали, що минуло три години, цукру в крові було менше, ніж у тих, чий годинник запізнювався. Результати експерименту ще раз підтвердили існування так званого “ефекту плацебо”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button