Всесвіт

У NASA розповіли про метеорити, які загрожують Землі

Фахівці Агентства змоделювали параметри метеорита, який може стерти з лиця землі один з мегаполісів, а також відкрили завісу таємниці над тим, скільки подібних смертоносних брил літає в навколоземному просторі.

Американський уряд поставив перед НАСА завдання відстежувати всі метеорити, розмір яких складає більше 140 метрів по одній із сторін. Для цього американські інженери повинні будуть розробити і розгорнути орбітальну систему спостереження і реєстрації космічних загроз. Влада США вимагає завершити всі роботи до 2020 року, але співробітники НАСА заявляють, що вкластися в цей термін нереально.

Перш ніж створити таку систему, в НАСА визначили, якими параметрами повинен володіти метеорит, здатний знищити мегаполіс на кшталт Нью-Йорка. В якості прикладу було взято легендарний Тунгуський метеорит — потужність вибуху при падінні склала близько 10-15 мегатонн. За словами фахівців, для того, щоб знищити велике місто, метеорит повинен бути всього близько 60-70 метрів в поперечнику, що вдвічі менше заявленого нижнього «пропускного порогу» майбутньої системи.

У навколоземному просторі знаходиться близько 300 000 об’єктів розміром більше 40 метрів, а метеоритів крупніше 20 метрів (таких як Челябінський метеорит) — кілька мільйонів. «Великокаліберних» метеоритів, які теоретично здатні знищити цілий континент, біля Землі не менше 20 000. Але фахівці NASA заспокоюють громадян і кажуть, що Апокаліпсису чекати не варто — чим більший об’єкт, тим простіше його помітити і як на нього подіяти.

Кнопка «Наверх»
Закрыть