Людина

5 ознак того, що у вас почалася депресія

Щоосені нам говорять про «депресію». У народі вважається, що цей стан нормальний для кожної людини в цей період. Але він може бути небезпечний для здоров'я. Розповідаємо, як визначити, що у вас депресія.

З приходом осені багато хто з нас починає відчувати постійну слабкість, а пригнічений настрій практично повністю перекреслює рідкісні радісні моменти протягом дня. Але як визначити, коли пора звернутися до лікаря?

Image by Pixabay

Депресія — штука підступна. Про неї знають багато, але помітити це стан у себе самого дуже складно. Раніше вважалося, що депресія в легкій формі — норма для організму. Важкі ж форми цього захворювання відомі ще з часів Стародавньої Греції. Сьогодні, однак, ця хвороба набула насправді величезні масштаби. Найчастіше нею страждають в юнацькому віці і в зрілості — після 40 років. Згідно зі статистикою, поширеність депресії серед молодих людей становить від 15% до 40%.

Фактори розвитку цієї хвороби можна розділити на внутрішні і зовнішні. Внутрішні чинники пов’язані з дефіцитом в організмі основних нейромедіаторів — серотоніну, норадреналіну і дофаміну. Крім того, підвищує ризик розвитку депресивних станів і сезонність клімату: восени, коли сонячного світла на вулиці різко стає менше, люди починають відчувати брак вітаміну D і тепла, через що тимчасово псується настрій і виникає слабкість і апатія. Ця форма депресії називається сезонною.

Відрізнити депресію від періоду поганого настрою або розрізнити тяжкість цього захворювання самому дуже складно. Для цього в будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря. Однак є кілька ознак, які допоможуть зрозуміти, чи варто вам йти швидше до психотерапевта або варто почекати і поспостерігати за своїм станом.

Перша ознака — тривалий пригнічений настрій. Якщо ви відчуваєте, що ваш поганий настрій не покращується протягом двох і більше тижнів — це має стати тривожним дзвіночком. У всіх нас в житті бувають різні ситуації, які довгий час не відпускають, але з часом емоції від них поступово згладжуються. Але якщо ви постійно відчуваєте себе пригніченим незалежно від подій в житті — це вже симптом.

Наступна ознака — це так званий стан ангедонії. Якщо ви здорові, то у світі є речі, що приносять задоволення. Наприклад, вам може приносити щастя розмова з другом в улюбленому кафе за філіжанкою кави. Але в стані ангедонії ці речі перестають приносити вам радість — з вашого життя зникають ці «сонячні промені».

Третій симптом депресії — слабкість. Занепад сил можна пояснити різними причинами — тиск начальника через дедлайн, сварка з чоловіком або важкі фізичні навантаження. Але, як правило, такі фактори викликають короткочасну втрату сил, після чого вони відновлюються і ви продовжуєте жити. Під час депресії стан слабкості і занепаду сил переслідує людину постійно протягом тривалого часу.

Четвертий симптом вважається необов’язковим, але також вказує на психологічний розлад. Він полягає у втраті здатності концентруватися і приймати рішення. Якщо раніше ви знали, що приготуєте на сніданок і як будете добиратися до роботи, то в стані депресії ви починаєте рухатися на автопілоті або впадаєте в ступор.

П’ятий симптом також додатковий. При депресії у людини можуть виникати проблеми з апетитом: хворий може відчутно набрати вагу або, навпаки, сильно схуднути. Зазвичай таке проявляється на досить запущених стадіях захворювання, коли необхідно терміново звернутися до лікаря.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»