Технології

У Німеччині збудують величезну вежу де нагріватимуть воду на зиму

У Німеччині біля Берліну шведська комунальна компанія Vattenfall будує 45-метрову вежу для зберігання 56 млн літрів гарячої води.

У зимовий період її будуть використовувати для опалення житлових будинків та гарячого водопостачання, повідомляє DW.

Вежа буде живитися електроенергію від сонячних та вітрових електростанцій в періоди, коли їх генерація перевищує наявний рівень споживання в енергосистемі.

Цей проєкт наразі є актуальним для Німеччини в контексті скорочення поставок російського газу.

“Ми можемо зберігати/накопичувати енергію у вигляді теплої води. Вона буде надходити до водопровідної мережі і споживачі зможуть користуватися гарячим душем або обігрівати нею будинки взимку”, – сказав Йорнт Спійксма, менеджер проєкту.

В матеріалі зазначили, що дуже важко зберігати енергію, отриману з ВДЕ. Часто потенціал ВЕС і СЕС втрачається, тому, що енергія, яку вони виробляють, не потрібна саме у той момент.

Завдяки цьому накопичувачу, енергію можна використовувати для підігріву води, яку можна використовувати пізніше.

“Це схоже на термос, у який ви вранці наливаєте свою каву, і через 3 години вона все ще гаряча. Це дуже добра ідея”, – пояснив Спійксма.

Наразі перехід на ВДЕ відбувається повільно, однак перехід від викопного палива має завершитися до 2050 року. Щоб це стало можливим, потрібно трансформувати всю інфраструктуру. А такі накопичувачі можуть пом’якшити тиск, що виник у зв’язку зі скороченням поставок російського газу.

Відповідно до надзвичайного газового плану Євросоюзу, Німеччина має найбільше скоротити споживання природного газу – на 10 млрд м.куб. з 45 млрд м.куб. загального обсягу економії.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments