Земля

У перших фермерських спільнотах гендерні ролі були розділені і однаково важливі

Іспанські вчені з Вищої ради з наукових досліджень в Барселоні разом зі своїми британськими колегами з Йоркського університету з’ясували, як розподілялися гендерні ролі у древніх людей з перших фермерських спільнот.

Для того, щоб з’ясувати, як було влаштовано суспільство перших фермерів, автори нової роботи проаналізували понад 400 кам’яних знарядь, похованих в могилах періоду раннього неоліту в Центральній Європі.

Вони проаналізували характеристики інструментів: мікроскопічні закономірності зносу і провели ізотопні аналізи і остеологічне дослідження знахідок з могил.

У перших фермерських спільнотах гендерні ролі були розділені і однаково важливі

Результати показали, що 5 тис. років тому чоловіків ховали з кам’яними знаряддями, які використовувалися для робіт по дереву, оброблення туш, полювання, а також як зброя проти інших людей, а жінок – з інструментами для обробки шкіри.

З цього автори зробили висновок, що різні ролі чоловіків і жінок зіграли вирішальну роль в переході до сільського господарства в людських суспільствах.

“Отримані дані не є ознакою ранньої гендерної нерівності, але насправді показують, наскільки динамічними були фермерські товариства і наскільки гнучко вони використовували різні навички своїх членів. Роль жінок і їх внесок в ранні людські суспільства часто применшують. Тут ми показуємо, що вони відігравали активну роль у формуванні ранніх фермерських спільнот”, – стверджує Альба Маскланс Латорре, керівник дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button