Земля

Крила метеликам допомагають чути

Один з видів метеликів використовує крила для того, щоб сприймати звуки, які в іншій ситуації залишалися непоміченими. Це допомагає комахам вижити. Вчені, які відкрили цю здатність розповіли про свою роботу в журналі Biology Letters.

В процесі еволюції у комах з’явилися найрізноманітніші органи слуху. Зокрема, у багатьох метеликів є крихітні вуха — порожнини в основі передніх крил, що звичайно закриті мембраною. Проте вчені не знали, що ці тварини можуть чути ще краще — за допомогою крил.

В рамках нової роботи вчені відібрали 30 особин поширеного в Північній Америці метелика Cercyonis pegala. У жилок на їх передніх крилах є незвичайні потовщення, однак для чого вони потрібні метеликам, вчені до дослідження не знали. У рамках експериментів метеликам програвали досить низькі для комах звуки з частотою менш як 5 кілогерців. Біологи спостерігали за вібраціями вушних мембран у відповідь на звук в нормальному стані і при нанесенні невеликих розрізів на потовщені прожилки.

Виявилося, що при такому пошкодженні метелики починають гірше чути, особливо в діапазоні від 750 до 5000 герців. Також біологи змогли підтвердити, що потовщені прожилки безпосередньо з’єднані з вухами. Автори вважають, що така адаптація дозволяє комахам сприймати більше звуків, у тому числі тих, що вказують на присутність хижаків. Поки що вчені не до кінця розібралися в тому, як саме жилки метеликам допомагають краще сприймати звуки. Вони припускають, що жилки працюють подібно насосам і створюють у вушних порожнинах підвищений тиск повітря, яке збільшує чутливість до зміни висоти звуку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button