Земля

У плитах Стоунхеджа знайшли частинки гірських порід, яким майже 2 мільярди років

В давно загубленому фрагменті Стоунхенджу вчені виявили частинки гірських порід, яким майже 2 млрд років. Кам’яний стрижень витягли під час реставраційних робіт в 1958 році, а потім зберегли у вигляді сувеніра.

Image by Pete Linforth from Pixabay

У 1958 році Роберт Філліпс, представник бурової компанії Van Moppes, яка допомагала відновлювати Стоунхендж, висвердлив циліндричний керн з колони Стоунхенджу. Це унікальний артефакт, оскільки сьогодні брати зразки каменів Стоунхенджу неможливо: пам’ятник знаходиться під охороною.

Пізніше, коли Філліпс емігрував в США, він взяв з собою зразок. Там він зберігався в вигляді сувеніра. Після того, як керн повернули у 2018, дослідники отримали можливість провести геохімічний аналіз одного зі стовпів Стоунхенджу.

Вчені виявили, що стоячі камені Стоунхенджу, або сарсени, зроблені з гірських порід, які містять відкладення віком від 1,6 млрд до 2 млрд років.

Аналіз також показав, що керн складається з дрібних зерен кварцу, які щільно прилягають один одному на зразок мозаїки. До речі, це пояснює стійкість мегаліта до атмосферних впливів за останні 5 тис. років. Вчені вважають, що саме тому він став ідеальним матеріалом для будівництва пам’ятника.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button