Технології

У Південній Кореї вирішили створити дрони, які могли б замінити солдатів в бою

Південна Корея почала масштабну програму розробки БПЛА, здатних виконувати найрізноманітніші завдання. На деякі з них можуть встановити стрілецьку зброю.

Про плани Республіки Кореї розробити безпілотні літальні апарати повідомило Агентство оборонних закупівель (DAPA). Протягом наступних десяти років країна інвестує 2,3 мільярда доларів у створення різних БПЛА військового призначення.

«Планується створити кілька видів дронів для виконання різних завдань — від розвідувальних до бойових», — йдеться в заяві.

Деякі з бойових дронів можуть озброїти штурмовими гвинтівками, кулеметами і гранатометами, що теоретично дозволить частково замінити на поле бою справжніх солдатів.

Технології, які дозволять реалізувати вищеописані плани, можуть з’явитися до 2022 року: в наступні роки мають намір вести роботи в рамках безпосереднього створення збройової платформи.

Південна Корея і раніше активно розвивала цей напрямок. Минулого року здійснив перший політ безпілотний вертоліт Night Intruder 600 VT, створений на основі двомісної гвинтокрилої машини. В рамках тестів прототип показав, що здатний зависати в повітрі і виконувати горизонтальний політ.

У перспективі Міноборони Південної Кореї хоче використовувати Night Intruder 600 VT в своїх інтересах: для цього передбачена можливість установки різного корисного навантаження, зокрема електронно-оптичного комплексу і лазерного далекоміра.

Night Intruder 600 VT / © KAI

Де-факто безпілотники вже частково замінили людину на поле бою: принаймні, якщо говорити про льотчиків. Ще в 2014 році Збройні сили США використовували приблизно десять тисяч малих БПЛА, а також близько тисячі середніх і важких безпілотників. Серед них, зокрема, були апарати MQ-9 Reaper, здатні нести на зовнішніх власниках до чотирьох ракет AGM-114 Hellfire, а також різні бомби.

Незважаючи на широкі можливості Reaper, в США вже думають про його заміну. Нещодавно корпорація Northrop Grumman представила концепт ударного безпілотного літального апарату SG-2, який розглядають як наступника MQ-9. Перспективний БПЛА буде використовувати технічні рішення, раніше відпрацьовані на апараті X-47B. Програму останнього Сполучені Штати раніше згорнули. Одна з причин — занадто висока ціна.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»