Земля

У провінції Хенань виявили стародавнє місто, яке змінить уявлення про китайській цивілізації (фото)

В Китаї було виявлено стародавнє місто, яке може змінити наше розуміння походження цивілізації в регіоні. Експерти вважають, що зруйноване міське поселення в Чженчжоу датується приблизно 2300 р. до н. е. Це означає, що китайська цивілізація і міста набагато старші, ніж вважають вчені.

Муніципальний інститут культурних реліквій і археології Чженчжоу оголосив про відкриття стародавнього міста. Археологи виявили його на ділянці Шуанхуаішу недалеко від Чженчжоу в провінції Хенань. Масивна ділянка займає площу близько 280 000 км? і знаходиться на південному березі річки Хуанхе.

Археологи повідомляють, що руїни міста є одним з найбільших племінних скупчень середньої та пізньої фази культури Яншао, що виникла близько 7 000 років тому в епоху неоліту. Дослідники вважають, що поселення було оточене трьома глибокими траншеями, утворюють складну для того часу оборонну систему.

В поселенні був центральний житловий район, і є навіть свідчення міського планування. Також були знайдені сліди примітивної каналізації, склади і дорожня система. Багато знахідок свідчать про те, що відмітні елементи китайської культури і суспільства з’явилися набагато раніше, ніж вважалося до цього часу.

На місці розкопок було знайдено безліч артефактів культури Яншао, які датуються від 7 000 до 5 000 років тому. Різьблений бивень кабана у формі шовкопряда може вказувати на те, що в місті вироблявся шовк. Це найбільш раннє свідчення того, що люди освоїли виробництво шовку.

Серед житлових кварталів вчені знайшли залишки трьох жертовних платформ, де могли проводитися ритуали і церемонії. Ще одна знахідка являє собою дев’ять глиняних горщиків, які розставлені як дев’ять зірок у сузір’ї Великої Ведмедиці. Це говорить про те, що місцеві жителі вже на цьому ранньому етапі володіли астрономічними знаннями.

В провинции Хэнань обнаружили древний город, который изменит представление о китайской цивилизации

Вид зверху на древнє місто

В провинции Хэнань обнаружили древний город, который изменит представление о китайской цивилизации

Один із дев’яти глиняних горщиків, розташованих у формі сузір’я Великої Ведмедиці.

В провинции Хэнань обнаружили древний город, который изменит представление о китайской цивилизации

Різьблений бивень кабана у формі шовкопряда

За словами істориків, розташування міста збігається з текстами «Книги Змін» (класики ранньої китайської філософії). Одна зі сцен описує коня, який виходить з Жовтої ріки (Хуанхе) з картою на спині, і черепаху, яка випливла з річки Ло зі священною книгою. Місто побудоване саме на перетині цих двох річок, і можна припустити, що місце було обрано не випадково.

Виходячи з місця розташування об’єкта, існує ймовірність того, що місто було резиденцією напівміфічного монарха Сюаньюань, якому приписують навчання людей вирощування рису і просо. Однак ніяких доказів існування в місті царського палацу поки не знайдено.

Це місто знаходиться в районі, який майже безперервно заселявся протягом тисячоліть, і демонструє, що цей регіон був однією з колисок китайської цивілізації. Стає зрозуміло, що китайська цивілізація набагато старше, ніж вважали досі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button