Земля

В Амазонській низовині вчені знайшли сомів з щупальцями на голові

В Амазонській низовині американські вчені виявили шість невідомих науці видів сомів з щупальцями на голові. Фахівці відзначають, що відростки, які стирчать з голови, вони використовують в якості захисту свого потомства.

За словами іхтіологів, у водах річок Амазонки і Оріноко мешкає велика кількість невідомих науці видів сомів та інших риб. Ті види, які вдалося виявити, відносяться до роду Ancistrus. У представників даного роду тіло вкрите кістяними пластинами, а на голові ростуть «щупальця», ними самці захищають свою територію та кладку ікри.

Сомів з щупальцями на голові вчені знаходили виключно у швидких і чистих річках Амазонської низовини і на північному сході Південної Америки. Експерти вважають, що ці риби дуже чутливо ставляться до вирубки лісів і видобутку золота. Леслі де Соуза пояснив, що під час видобутку золота відбувається поглиблення дна річки, що викликає підвищене осадове навантаження, що в свою чергу призводить до зміни структури середовища проживання річкової екосистеми, до якої соми важко адаптуються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button