Технології

У Шанхаї відкрився супермаркет майбутнього (відео)

Безпілотний супермаркет, якому взагалі не потрібен людський обслуговуючий персонал, відкрив свої двері в Шанхаї. Новий магазин має назву Moby. У ньому немає черг, і він може сам відправитися на склад, коли у нього закінчаться товари.


Moby — це можливість відчути те, як буде виглядати шопінг в майбутньому. У ньому навіть є голограма, яка вітає кожного відвідувача. Вам потрібно завантажити додаток, щоб зайти в нього — двері магазину відкривається, тільки розпізнавши телефон. Ви ставите речі в розумний кошик, а коли вирішуєте закінчити з покупками, просто виходите з магазину. Будівля саме сканує те, що ви купили, і відповідно знімає гроші з рахунку. На даху у Moby є сонячні панелі, так що він ще і може заряджатися.

Цілодобовий супермаркет — це продукт шведської компанії Wheelys. Вся ця затія може здатися в буквальному сенсі нелюдською, але один із засновників Wheelys, Томас Мазетті, розповідає, що реальна причина була набагато більш гуманною. «Я виріс у сільській місцевості. Там останній магазин закрився десь у середині 1980-х, і після цього всім довелося їздити в місто, а на це йшла година дороги. І в результаті так вимерли цілі села. Люди звідти їхали. Зараз же місцеві мешканці змогли б купити магазин, на кшталт такого. А якщо село було б зовсім маленьким, то Moby міг би курсувати між кількома населеними пунктами»

Правда, зараз Moby презентували в Шанхаї, а він точно не схожий на село. Коштує такий робомагазин близько 30 000 доларів, включаючи логістику.

Поки Moby знаходиться в бета-стадії. Там можуть одночасно поміститися лише чотири людини, і з місця на місце його перевозить водій, хоча в проекті він буде самокерованим. У компанії є місце для експерименту, і вони сподіваються запустити кінцевий продукт в масове виробництво до 2018 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button