Технології

Хакер заявив про можливість кібератак на пасажирські літаки

Фахівець з інфобезпеки заявив про можливість зламати системи супутникового зв’язку пасажирських літаків через бортові wi-fi мережі та розважальні системи.

Консультант компанії-розробника рішень для інфобезпеки IOActive Рубен Сантамарта повинен детально розповісти про результати свого дослідження у четвер, 7 серпня, на щорічній конференції для хакерів і фахівців з кібербезпеки Black Hat.

foto_cikavosti_05.08.2014-06

Вразливість системи було виявлено в результаті аналізу спеціалізованого програмного забезпечення, яке використовується для контролю над комунікаційним обладнанням від виробників Cobham, Harris Corp, Hughes Network Systems, Iridium Communications і Japan Radio.

Теоретично хакер може використовувати доступний на борту сигнал wi-fi або розважальну систему, щоб отримати несанкціонований доступ до цього устаткування. В результаті він потенційно може перервати процес комунікації з супутника або модифікувати його зміст, що призведе до втручання в системи навігації і безпеки польоту.

Читайте також: Бездротова небезпека. Як зменшити потенційну шкоду від Wi-Fi

Сантамарта, однак, зазначив, що результати його дослідження тестувалися тільки в контрольованих лабораторних умовах, і з їх відтворенням у реальному житті можуть виникнути проблеми.

Представники компаній Cobham, Harris, Hughes і Iridium підтвердили деякі з результатів дослідження експерта, проте заявили про більш низький рівень ризиків. Наприклад, в Cobham відзначили, що для доступу до критичних систем навігації і безпеки необхідно мати фізичний, а не віддалений доступ до обладнання компанії.

У той же час, якщо дані його доповіді про вразливість в системах супутникового зв’язку літаків навіть частково підтвердяться, це може призвести до перегляду  авіакомпаніями систем кібербезпеки своїх повітряних суден.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button