Технології

У США розробили дешеву систему зберігання відновлюваної енергії з піску

 

У США розробили систему зберігання відновлюваної енергії з кварцового піску. Проєкт Enduring реалізують вчені з Національної лабораторії з вивчення відновлюваної енергії США, передає ecotechnica.com.ua.

Економічна система для тривалого зберігання електроенергії з використанням дешевих накопичувачів тепла і високоефективного енергетичного циклу – саме так розшифровується назва проєкту – передбачає використання кварцового піску, який вирізняється стабільністю і низькою вартістю — всього близько 30-50 доларів за тонну і може бути встановлена практично у будь-якому місці.

Базова конфігурація системи зберігання енергії має місткість 26 ГВт•год. Коли у мережі з’являється надлишок електроенергії, вона використовується для зарядки накопичувача. Для цього кварцовий пісок пропускають через резистивні нагрівальні елементи, в результаті чого його температура підвищується до 1200 °C. Гарячий матеріал накопичується у термоізольованих бункерах-вежах.

 

Коли потрібно отримати збережену енергію, у нижній частині бункерів відкриваються отвори, і пісок під дією сили тяжіння висипається у теплообмінник, нагріваючи робочий газ. Його тиск підвищується, і він починає обертати турбіни, від яких працюють електрогенератори. Пісок, який віддав тепло, переміщують назад у бункери, де він зберігається поки не з’явиться можливість знову нагріти його за допомогою дешевої електроенергії з мережі.

За словами вчених, вартість зберігання енергії в Enduring становить 2-4 долари /кВт-год. Причому такі установки можна створювати на основі інфраструктури вугільних і газотурбінних електростанцій, виведених з експлуатації. Крім того, піщані накопичувачі підходять для використання у якості стабільного джерела тепла для промислових підприємств.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button