Технології

NASA побудує тихий надзвуковий літак

NASA вирішило зайнятися надзвуковими літаками. На замовлення агентства Lockheed Martin побудує новий літак під назвою Демонстратор низького звукового удару. Машина розміром з F-16 буде спроектована так, щоб знизити шум від звукового удару.

Перший політ літака заплановано на літо 2021 року, після чого NASA планує запустити його зі швидкістю 1,4 числа Маха над великою територією, де в тому числі знаходяться і житлові зони. Сенс програми полягає у створенні літака зі зниженим шумом від звукового удару під час переходу звукового бар’єру, тому мешканців міст будуть опитувати, чи чули вони шум і наскільки він їм дошкуляв.

“NASA має намір поділитися інформацією, отриманою після випробувань, з урядовими органами, щоб ті використовували її і змінили нині існуючі правила, які забороняють надзвукові польоти над сушею”, — говорить Джайвон Шин, адміністратор NASA на прес-конференції. — «Ми випробуємо цей літак над землею і на надзвуковій швидкості, але тихо».

Проект майбутнього літака створений так, щоб він міг використовувати частини від інших реактивних літаків, наприклад, ліхтар від T-38, механізм для посадки від F-16 і різні компоненти від F/A-18. Двигун GE 414-400 використовується на Boeing F/A-18E/F Super Hornet.

Вся справа полягає у формі майбутнього літака. Довгий (близько 29 метрів), з незвичайною формою крил, він буде позбавлений виступаючих частин в носовій частині, а пілот буде отримувати візуальну інформацію з системи камер, так як природний огляд у нього буде сильно утруднений. Саме форма запобігає виникненню звукового удару, який чути за багато кілометрів.

За планами він буде досягати максимум 70-75 децибел. Наприклад, у «Конкорда» цей показник знаходився на рівні 105 децибел. Агентство сподівається, що, отримавши такі дані, урядові органи дозволять подібного роду транспорту польоти над сушею і перестануть забороняти появу там будь-яких літаків, здатних подолати звуковий бар’єр.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button