Технології

Дані передали зі швидкістю 1 700 000 Гбіт/с за допомогою нового оптоволокна

Інженери розробили новий вид оптичного волокна, сумісний з існуючою інфраструктурою, який дозволяє передавати дані з рекордно високою швидкістю. Про розробку повідомляє прес-служба Університету Маккуорі.

Міжнародна група дослідників встановила новий рекорд швидкості передачі даних за допомогою стандартного для галузі оптичного волокна. У серії експериментів вони досягли швидкості в 1,7 Пбіт/с ( 1 700 000 Гбіт/с) при передачі даних по кабелю довжиною 67 км.

Волокно, що містить 19 жил, по кожній з яких може передаватися сигнал, відповідає світовим стандартам. Це означає, що його можна буде впровадити без значних змін інфраструктури.

Дослідники розробили скляний чіп з хвилеводним малюнком, вигравіруваним на ньому за допомогою технології 3D-лазерного друку. Це дозволяє подавати сигнали в 19 окремих жил волокна одночасно з рівномірними низькими втратами. На відміну від альтернативних технологій такий підхід дозволяє уникнути втрати світла і використовує менше цифрової обробки, що значно знижує потужність, необхідну для передачі одного біта.

Більшість сучасних оптичних волокон мають товщину 125 мікронів і одну серцевину, по якій передаються кілька світлових сигналів. Це означає, що її швидкість обмежена декількома Тбіт/с через інтерференції між сигналами, пояснюють розробники. Хоча товщину існуючих волокон можна збільшити, такі структури будуть менш гнучкими, а їх впровадження стане дорогим через необхідність зміни всієї інфраструктури.

Технічно це не найвища швидкість передачі даних з коли-небудь зареєстрованих — скандинавські дослідники досягли 1,84 Пбіт/с в 2022 році. Але нова технологія, як вважають розробники, ближче до впровадження, оскільки використовує стандартний діаметр кабелю і не вимагає істотної модернізації інфраструктури.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button