Земля

У стародавньому цирку Карфагена використовувалися системи охолодження

Археологи з Тюбінгенського університету повідомили про виявлення всередині цирку в Карфагені споруди, яка могла би використовуватися в якості кондиціонера під час перегонів.

021c13155d7781cf72d1ce7fc5098ac3

Вчені досліджували частина цирку, яка називалася у римлян «spina». Вона являє собою центральну смугу між двох доріжок, по яких бігли запряжені у вози коні. Часто цю вузьку платформу прикрашали скульптурами.

Під час вивчення центральної частини цирку стародавнього Карфагена німецькі фахівці виявили, що в цьому місці був використаний особливий водонепроникний будівельний розчин, виготовлений із застосуванням подрібненої кераміки. На думку вчених, ймовірно, тут знаходилися резервуари з водою, яка розбризкувалася на колісниці.

Схожі басейни раніше були знайдені в цирку Максенція, розташованого на околиці Риму. Однак як саме подавалася вода, невідомо. Можливо, охолоджували водою тільки колеса колісниць, які рухаються з високою швидкістю.

Цирк в Карфагені, був другим за величиною цирком в Римській імперії. Він поступався тільки Великому цирку (Circus Maximum) в Римі. Згідно з проведеним у 1970-х рр. дослідженнями, цирк в Карфагені досягав у довжину 500 метрів, він був на 80 метрів коротшим від Великого цирку. Ширина Карфагенського цирку становила 77 метрів.

Відомо, що Великий цирк в Римі міг вмістити понад 150 тис. осіб. Місткість цирку в Карфагені, мабуть, була трохи менше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments