Земля

Більша за 1000 землетрусів на місяць відбулося під парком Єллоустоун, де спить колосальний супервулкан

Відповідно до нового звіту Геологічної служби США (USGS), Земля знову здригається під Єллоустонським національним парком – в липні 2021 року в цьому регіоні було зареєстровано понад 1000 землетрусів.

На щастя, поки що всі землетруси були незначними: з тисячі всього чотири досягли магнітуди в 3 бали (достатньо сильні, щоб їх можна було відчути, але не здатні завдати шкоди). За словами експертів, жоден з землетрусів не сигналізує про те, що супервулкан під парком стане вивергатися найближчим часом.

«Хоча цей рівень сейсмічності вище середнього, він не є безпрецедентним і не показує магматичної активності», – йдеться у звіті Геологічної служби США. «Якби магматична активність була причиною землетрусів, ми б очікували побачити інші індикатори, такі як зміни в стилі деформації або теплові / газові викиди, але їх виявлено не було».

Протягом липня 2021 року сейсмографічні станції Університету Юти, що відповідають за моніторинг і аналіз землетрусів в районі парку Єллоустоун, зареєстрували в цілому 1008 землетрусів. Ці землетруси сталися в серії з семи кластерів, з яких найпотужніше подія мала місце 16 липня.

За даними USGS, в той день глибоко під озером Єллоустоун відбулося не менше 764 землетрусів, в тому числі землетрус магнітудою 3,6 – найсильніший за місяць.

У звіті сказано, що ті шість кластерів були менше, а їх магнітуда не перевищувала 3 бали. Геологічна служба США додала, що турбуватися нема про що, зазначивши, що землетруси, ймовірно, є результатом руху тектонічних мас по вже наявних розломах під парком. За словами дослідників, рух розломів може бути викликаний таненням снігу, який збільшує кількість ґрунтових вод, що просочуються під територію парку, і підвищує рівень підземного тиску.

Єллоустоун – один з найбільш сейсмічно активних регіонів США. За даними Служби національних парків, в цьому районі зазвичай буває від 700 до 3000 землетрусів на рік, більшість з яких непомітні для відвідувачів. Найсильнішим землетрусом в Єллоустоун був землетрус магнітудою 7,3 бала на озері Хебген в 1959 році.

Вулкан Єллоустоун вивергався кілька разів в минулому, причому гігантські виверження відбувалися приблизно кожні 725 000 років або близько того. Якщо цей графік точний, парк очікує ще одне сильне виверження – але приблизно через 100 000 років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button