Земля

Вчені: людина продовжує еволюціонувати

Всупереч впливу різних факторів (зниження смертності та народжуваності в розвинених країнах) еволюція людини продовжується, причому її темпи порівнянні з доісторичними.

08-02-15-foto-600x408-1

Можна було б припустити, що в новітній час вплив природного відбору вже не настільки сильний, як раніше. Однак нове дослідження спростувало цю тезу. Генетики разом з еволюційними біологами проаналізували генеалогічну історію Фінляндії. Вони зіставили зміни деяких особливостей людини (зріст, вага, тривалість життя) і мутації ДНК.

На щастя, багато фінських сімей надали генеалогічні архіви – в них міститься інформація про людей, що жили в XVIII столітті або ще раніше. Вчені зібрали дані про 10 тис. осіб: були вивчені їх ДНК і проаналізована інформація, що стосується їхніх предків.

[ads2] Порівнявши геноми, фахівці з’ясували, що від 4 до 18% варіацій в рисах жителів Фінляндії XVIII-XIX століть стали наслідком різних генетичних мутацій, а не чинників соціально-економічного характеру. Звичайно, вплив генетичних мутацій на формування людських рис може здатися незначним, проте це не зовсім так. Щось подібне мало місце і в доісторичні часи, і це говорить про те, що еволюція людини не зупинилася.

Вчені вважають, що в XX столітті можна було спостерігати «прискорення» цього процесу. Підвищення впливу природного відбору можна пояснити тим, що в цей період фактори соціально-економічного характеру надавали менший вплив на вибір сексуального партнера, ніж у минулі часи. Таким чином, сучасна людина має менше обмежень у виборі партнера.

Читайте також: Еволюція пояснює, чому хлопці дістаються стервам

Вважається, що еволюція надзвичайно «консервативна» і використовувані нею біоінженерні рішення далеко не завжди відповідають вимогам свого часу. У цьому сенсі кожна людина є свого роду заручником попередніх епох. Проте людина майбутнього може сильно відрізнятися від сучасного типу Homo sapiens.

На думку шведського дослідника Елізабет Болунд (Elisabeth Bolund), вплив природного відбору на еволюцію особливо добре помітно на прикладі кількох останніх поколінь жителів Фінляндії та інших розвинених країн.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button