Земля

Вчені з’ясували, як змінюється біота в тропічних лісах при глобальному потеплінні

Міжнародна дослідницька група збирала близько 25 000 зразків бурштину, що містить викопні, і близько 5 000 викопних рослин на південному сході Китаю з 2010 по 2019 рік. Виявилося, зимове потепління було головною рушійною силою поширення мегатермальної біоти на північ в Південному Китаї під час кліматичного оптимуму середнього міоцену. Тепер вчені знають, які зміни можуть відбутися при глобальному потеплінні й чи зможуть екосистеми адаптуватися.

Біота Чжанпу, включаючи бурштинову біоту і супутні мега копалини, є найбагатшою біотою тропічних сезонних тропічних лісів. Надзвичайна різноманітність видів існувало в цьому тропічному лісі віком 14,7 мільйона років. Різноманітні крилаті плоди Dipterocarpaceae і бобових, а також листя 78 різних широколистих дерев показали, що тропічні сезонні тропічні ліси тягнулися далі на північ, ніж сьогодні.

Вчені з'ясували, як змінюється биота в тропічних лісах при глобальному потеплінні

Янтарна біота Чжанпу містить різноманітну, прекрасно збережену фауну копалин членистоногих, а також численні ботанічні та інші включення – такі, як гриби, равлики й навіть пір’я. Ботанічні включення включають мохоподібні і квіткові рослини. Фауна комах бурштину Чжанпу включає безліч мурашок, бджіл, палочніків, термітів і коників, які сьогодні живуть тільки в тропіках Південно-Східної Азії та Нової Гвінеї.

Включення членистоногих у виявленому бурштині охоплюють вражаючий масив з більш ніж 250 родин, включаючи різних павуків, кліщів, багатоніжок і не менше 200 родин комах у 20 загонах. Надзвичайно велика різноманітність членистоногих робить бурштинову біоту Чжанпу одним з чотирьох найбагатших у світі, поряд з широко відомою крейдяною бірманською бурштиновою біотою (> 568 родин), балтійською бурштиновою біотою еоцену (> 550 родин) і міоценовою домініканською бурштиновою біотою (205 родин).

«Найбільш несподіваним відкриттям стало, що велика різноманітність мурах і колембол належать до живих (нині існуючих) родів. Крім того, переважна більшість раніше ідентифікованих комах в бурштині Чжанпу – таких, як коріння воші, коники, жуки і бджоли, також належать до живих родів», – твердить професор Ван Бо з Нанкинского інституту геології і палеонтології Китайської академії наук (NIGPAS)

Ці результати припускають, що спільноти комах тропічних лісів Азії залишалися стабільними з середнього міоцену (15 мільйонів років тому). Взагалі тропічні ліси діють як музеї біологічного різноманіття на загальному рівні. Відносна екологічна стабільність таких мегатермальних середовищ сприяє постійному накопиченню різноманітності видів і робить їх навіть більш цінними.

Янтарна біота Чжанпу унікальна, тому що облік видів мінімально спотворений виборчою упередженістю людини. Більш того, його точний вік строго обмежений радіоізотопним датуванням, а пов’язані з ним скам’янілості стиснення / відбитка рослин дозволяють кількісно реконструювати древній клімат.

Вчені з'ясували, як змінюється биота в тропічних лісах при глобальному потеплінні

У порівнянні зі сучасним кліматом Чжанпу, найбільш помітною відмінністю є тепліша зима в кліматі середнього міоцену, що призвело до відносно стабільної температури протягом усього року.

У сценаріях глобального потепління зимове потепління зазвичай більш виражено, ніж літнє потепління, і надає більш серйозне і широко поширений вплив на наземні і морські екосистеми.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button