Земля

Парки та зелені насадження зменшують відчуття самотності

Самотність вважається серйозною проблемою громадського здоров’я, оскільки дослідження показують, що це впливає на ризик смерті більше, ніж забруднення повітря та навіть ожиріння. В рамках нової роботи фахівці дізналися, як можна знизити вплив самотності на організм.

Image by Roman Grac from Pixabay

У новому дослідженні експерти з Королівського коледжу Лондона, Великобританія, зібрали дані людей, що живуть у містах по всьому світу, за допомогою програми Urban Mind, яка пропонує добровольцям відповісти на питання про самотність, природне середовище та соціальну інтеграцію.

Всього було проаналізовано 16 000 оцінок психічного здоров’я та благополуччя від 756 учасників у період з квітня 2018 року по березень 2020 року.

Автори виявили, що люди відчували себе більш самотніми, коли вони жили в густонаселених, переповнених містах або районах. Однак якщо вони часто бачили природне середовище, дерева або небо, то почуття самотності зменшувалося на 28%.

Цікаво, що навіть після коригування результатів з урахуванням віку, статі, етнічної приналежності, освіти та професії зв’язок між нижчим рівнем самотності і природою зберігався і навіть посилювався.

“Почуття самотності змінюється залежно як від соціальних, так і від екологічних факторів», — пише команда, що стоїть за дослідженням. “Наші результати мають потенційні наслідки для стратегій громадського здоров’я та заходів, спрямованих на зменшення тягаря самотності для суспільства».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button