Земля

У світі існує 40 вулканів здатних викликати мега-цунамі

Міжнародна група дослідників зі Сполучених Штатів, Великобританії та Індонезії розробила першу детальну комп’ютерну модель для представлення виверження вулкан Анак-Кракатау в спробі краще зрозуміти, як сталося ця катастрофічна подія.

Моделювання показало, що в усьому світі існує 40 вулканів, які можуть викликати смертельне цунамі, порівнянне з тим, що було викликано виверження Кракатау.

Експерти попереджають про те, що мільйони людей в прибережних регіонах знаходяться під загрозою і що системи попередження про стихійні лиха повинні бути вдосконалені, щоб охоплювати викликані вулканом цунамі.

“Один з аспектів таких подій, як виверження Анак Кракатау, полягає в тому, що ми тепер знаємо про небезпеку, яка висить на задньому плані і є мільйони людей, які живуть поряд з вулканами”, – сказав морський геолог і перший автор дослідження Девід Тапін з Британської геологічної служби.
“Системи попередження у всіх країнах світу засновані на відстеженні великих землетрусів. Вони не призначені для відстеження катастрофічних проявів активності вулканів, таких, як гігантський зсув у районі вулкан Анак Кракатау, що викликав цунамі”, – сказав Тапін.

Вулканічний острів Кракатау мав виверження 22 грудня 2018 року. Виверження викликало масивний підводний зсув і спровокував хвилю цунамі, яка згубила 437 осіб в Індонезії.

Дві третини острова впали в море під час виверження вулкану і ця маса землі врізалася в надзвичайно глибоку підводну западину на південному заході, яка розташовувалася приблизно в 720 футів під поверхнею океану.

Використовуючи комп’ютерні моделі, вчені спрогнозували, що обвалення острова породило б кілька приливних хвиль, причому друга і третя хвилі були б найбільшими. Цей висновок був підтверджений спостереженнями і записами, зібраними чотирма припливно-відпливними датчиками, розташованими навколо протоки.

За словами вчених, дані, отримані під час цього дослідження “в черговий раз показали недостатню готовність країн, яким загрожує цунамі та підкреслює нагальну необхідність більш ефективного пом’якшення наслідків і запобігання загрозам”.

Дослідження було представлено на щорічній Генеральній асамблеї Європейського Союзу геологічних наук у Відні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button