Екологія

У Тихому океані знайшли ще одне величезне скупчення пластикового сміття

Вчені знайшли в південній частині Тихого океану величезну пляму пластикового сміття, що займає територію, яка більша від Франції.


У північній частині Тихого океану є гігантський плаваючий смітник в кілька тисяч кілометрів. Там плавають мільйони тонн пластику, і розміром воно з Аляску. Про нього відомо вже 30 років, і його поки не очистили.

Тепер же група дослідників знайшла ще одну таку пляму.

Північна пляма — це результат океанічних течій, так званих кругообігів, які буквально ловлять частинки, які потрапляють до них, і здатні перемістити все в одне місце. Тобто все сміття, яке кидають у північний Тихий океан збирається в одному місці недалеко від узбережжя Північної Америки.

Але в Південній півкулі теж є подібна течія. Нещодавно вчені натрапили на острів в південній частині Тихого океану, на берег якого через течій вимило майже 20 тонн пластику. Саме тоді екологи запідозрили, що десь поблизу знаходиться ще одне плаваюче звалище.

Нещодавня експедиція підтвердила, що така сміттєва пляма існує. Дослідники знайшли область площею близько мільйона квадратних кілометрів, яка більша від будь-якої європейської країни, де плаває більше мільйона тонн пластику.

Велика частина пластику там мала, менше міліметра в розмірі. Цей «мікропластик» часто зношений, розірваний океанічними течіями, поки не стає буквально мікроскопічним за розміром, але все одно він може вбити великих тварин і являє загрозу більш дрібним організмам.

Судячи з усього, друга пляма з’явилося відносно недавно. Експедиція 2011 року в цей район нічого не знайшла, а значить вона сформувалося за останні кілька років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button