Наука

Названий популярний підсолоджувач, який пошкоджує ДНК людини

Штучний підсолоджувач, який вивчили вчені — сукралоза, продається під торговою маркою Splenda. Дослідження опубліковано в журналі Journal of Toxicology and Environmental Health, Part B.

Нове дослідження показало, що споживання широко доступного штучного підсолоджувача призводить до утворення хімічної речовини, яка пошкоджує ДНК. Отримані дані викликають стурбованість з приводу того, чи є підсолоджувач фактором, що сприяє проблемам зі здоров’ям.

Штучний підсолоджувач, який вивчили вчені — сукралоза, продається під торговою маркою Splenda. Вона в 600 разів солодше цукру, і її можна знайти в багатьох хлібобулочних виробах, газованих напоях, жувальній гумці, желатині і заморожених молочних десертах. Дослідження 2020 року показало, що Splenda була найкращим замінником цукру в американців: його використовували 51,4% населення. Наступним популярним був Sweet’N Low, який містить 25% цукрина.

Дослідники з Університету штату Північна Кароліна приділили особливу увагу сукралозе-6-ацетату, одному з жиророзчинних з’єднань, що утворюються при розщепленні (метаболізмі) сукралози в організмі. Мета — з’ясувати, як воно впливає на організм, особливо на ДНК. Вони вже вивчали метаболізм сукралози ще в 2018 році, тоді вчені дізналися про існування сукралозо-6-ацетату.

У новому поточному дослідженні вчені провели серію лабораторних експериментів з клітинами крові людини, піддавши їх впливу сукралози-6-ацетату і проаналізувавши їх на наявність маркерів генотоксичности або пошкодження ДНК.

«Ми виявили, що сукралоза-6-ацетат генотоксичний і ефективно руйнує ДНК в клітинах, які зазнали впливу хімічної речовини», — пояснює Сьюзен Шиффман, автор дослідження.

Вчені виявили, що хімічна речовина була кластогенним; тобто вона безпосередньо викликала розриви ниток ДНК. Пошкоджені нитки ДНК можуть привести до розвитку онкологічних захворювань. Експерименти показали, що сукралоза-6-ацетат негативно впливає на тканини кишечника людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button