Екологія

У Великобританії побудують незвичайне сховище енергії

Весь світ намагається перейти не тільки на поновлювані джерела електроенергії, а й на більш екологічні способи її зберігання

Онлайн видання BBC повідомило, що Великобританія почала роботу над першою у світі установкою, яка буде зберігати енергію у вигляді сильно стислого повітря.

Установка потужністю 50 МВт буде розташовуватися недалеко від Манчестера. Як повідомляють автори проєкту, станція буде «збирати» надлишок електроенергії від вітряних електростанцій, який вони виробляють в нічний час, а потім буде стискати повітря при температурі -196 С. У періоди пікового попиту, повітря всередині станції буде нагріватися, передаючи електрику назад в мережу.

Винахідник Пітер Дірман сказав, що система тепер ефективна на 60-70%. Такий спосіб зберігання має показники гірше, ніж батареї, проте його перевага полягає в низькій вартості резервуарів – так що її можна легко масштабувати. «Батареї дійсно відмінно підходять для короткочасного зберігання», – сказав Дірман. «Але вони занадто дорогі для тривалого зберігання енергії».

Очікується, що на установці буде зберігатися досить електроенергії для живлення приблизно 50 000 будинків. Уряд Великобританії сподівається на успіх проєкту, адже раніше влада надала Пітеру Дірману грант в 10 мільйонів фунтів стерлінгів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button