Технології

Зародження термінатора

Перспективний гуманоїдний робот ATLAS прибув для випробувань в лабораторію DARPA. ATLAS являє собою нове покоління роботів – з можливостями, які впритул наближаються, а в деяких відношеннях перевершують людські.

Зародження термінатора

Оборонне наукове агентство DARPA 20 грудня проводить огляд новітніх роботів, покликаних замінити людину в смертельно небезпечних обставинах. Тестування роботів пройде в рамках конкурсу Robotics Challenge, в ході якого планується розробити і налагодити виробництво робота, здатного ефективно самостійно працювати в районах стихійних лих, наприклад при аваріях на АЕС, при розливах нафти і лісових пожежах. Хоч про це і не говориться прямо, але військове фінансування програми передбачає використання робота і в армії – мабуть для початку в складі рятувальних аварійних команд і в логістиці.

Робот ATLAS не боїться падінь завдяки міцному «скелету». Потенційно захист може бути посилена за допомогою накладних панелей або спеціального одягу

Завдання полягає в тому, щоб робот міг гнучко реагувати на зміну обстановки, переміщатися по пересіченій місцевості, включаючи завали, сходи і т.п. Робот ATLAS компанії Boston Dynamics поки найбільше відповідає вимогам DARPA. Гуманоїдний робот має дві руки, дві ноги, ріст майже 2 м, вага 150 кг. АТЛАС оснащений 28 гідроприводами і лазерним радаром. Робот вже демонстрував упевнений рух по сходах та іншими складними перешкодам, але в грудні планується найцікавіша частина випробувань: з використанням удосконаленого штучного інтелекту, який забезпечить максимальну автономність робота.

[youtube]d4qqM7_E11s[/youtube]

АТЛАС вже є одним з найбільш з коли-небудь зконструйованих передових людиноподібних роботів, але розробники найближчим часом планують удосконалити його програмне і апаратне забезпечення. Одним з етапів вдосконалення була відправка ATLAS-а в інститут IHMC, де робота «навчали» ходити по сміттю, розкиданому по підлозі. Розробники відзначають, що на випробуваннях в IHMC мають намір відключити складні сенсори. На відео можна помітити, що іноді ATLAS все ж спотикається, хоча, заради правди, варто відмітити, що далеко не всі люди змогли б із зав’язаними очима ідеально пройти по брусу дерева, мотузках і камінню. Крім того, ведеться робота над вдосконаленням рухів маніпуляторів ATLAS – а: робот може не тільки пересуватися в просторі, але і збирати різні предмети, утримувати їх у своїх «руках».

[youtube]FWdG6TbgHYk[/youtube]

Після грудневих випробувань стане ясно, чи готові людиноподібні роботи заступити на службу в аварійних бригадах. Але вже зараз видно, що потенціал АТЛАС – а дуже високий. Робот набагато краще захищений від екстремальних впливів, ніж людина, а для багатьох дій, наприклад інфекцій або отруйних речовин, і зовсім невразливий. Роботи, такі як АТЛАС – а, могли б працювати в екстремальних умовах тривалий час, а на полі бою в найближчій перспективі вести патрулювання і виконувати роль зброї залякування.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button