Земля

В Іспанії виявили стародавній мегалітичний комплекс

З-за сильної посухи і спеки в Європі висихають річки, озера і водосховища. Дно пересохлого водосховища біля іспанського містечка Касерес явило місцевим жителям мегалітичну споруду. Культова споруда, ймовірно, була зведена кельтськими племенами, що проживали в той час на Піренейському півострові. Місцеві ЗМІ вже прозвали знахідку «новим Стоунхенджем». Радіовуглецевий аналіз гранітних каменів показав, що вік будівлі — не менше 4 тисяч років.

Іспанський мегаліт складається з 144 каменів, деякі з них досягають у висоту двох метрів. Як і у випадку з цим Стоунхенджем, його іспанський колега має кругову структуру. Де саме були видобуті камені і як вони були доставлені до місця споруди — археологи поки пояснити не можуть. Проте учені припускають, що «іспанський Стоунхендж» міг бути не тільки храмом, але і місцем для торгівлі, адже він знаходився неподалік від річкового броду.

В Испании обнаружили древний мегалитический комплекс

Що найцікавіше, перший опис будівлі було виконано ще в середині 1920-х років німецьким археологом-аматором Хуго Обермайером. Але у офіційних вчених в той час мегаліт не викликав інтересу. Унікальну споруду затопили при створенні водосховища в 1963 році. Тепер вчені розробляють план з перенесення каменів в більш безпечне місце — від тривалого контакту з водою вони вже почали руйнуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button