Земля

У водопровідній воді в США знайшли амебу, яка шкодить мозку людини

У питній воді штату Техас знайшли Неглерія Фоулера — амебу, яка харчується головним мозком людини і може призвести до смерті. Амеба розмножується харчуючись нервовими тканинами, викликає запалення, відмирання тканин мозку і внутрішню кровотечу.

Water photo created by freepik — www.freepik.com

Влада штату Техас попередили про використання водопровідної води — вчені знайшли там смертельно небезпечну амебу, яка шкодить головному мозку. Амеба також може викликати інфекцію мозку, яка зазвичай смертельна.

При цьому інфекція в США зустрічаються рідко: в період з 2009 по 2018 рік було зареєстровано 34 випадки. Чиновники заявили, що вони дезінфікують воду, але не знають, скільки часу це займе. Поки громадам Техасу заборонили користуватися водопостачанням. Попередження було знято в всюди, крім Лейк Джексон — міста з більш ніж 27 тис. жителів.

Влада попередила, що літні люди й люди з ослабленою імунною системою є «особливо уразливими». Чиновники заявили, що вони очищають систему водопостачання, а потім будуть проводити тести, щоб переконатися в тому, що вода безпечна для використання.

Неглерія Фоулера зустрічається в прісній воді по всьому світу. Зазвичай вона заражає людей, коли забруднена вода потрапляє в організм через ніс, а потім потрапляє в мозок.

По нюховому нерву, пучкам аксонів і кровоносних судинах Неглерія Фоулера пробирається до нюхових цибулин головного мозку людини, де виявляє для себе багате живильне середовище. Амеба харчується, попутно розмножуючись і викликаючи симптоми менінгіту — запалення оболонки головного мозку. Зазвичай стан пацієнта тільки погіршується, а прописане лікування не призводить до позитивної динаміки.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»