Земля

NASA допомагає вченим вивчати “кладовище кораблів”

Озеро Ері знаходиться на території США і Канади. Воно займає 11 місце за площею серед озер світу. А його назва, ймовірно, походить від скорочення слова «еріелхонан» (Erielhonan), що означало «довгий хвіст». Вчені вважають, що таке порівняння ставилося не до форми водойми, а до його непередбачуваного характеру…

Вивчати океан дуже складно, але й озера вимагають сучасних рішень.

“Спочатку вода може здаватися тихою, як у ставку. Але вже через кілька хвилин на вас можуть навалитися величезні хвилі!”,- розповідає Кевін Магі, інженер дослідницького центру Гленна NASA.

Протягом багатьох років вчені шукають на дні озера затонулі судна, і як зазначає Маги, ймовірно, саме шторми є причиною номер один, по якій тут затонуло так багато кораблів. “Насправді, ми думаємо, що на озері Ері щільність корабельних аварій більше, ніж де-небудь ще у світі, навіть в Бермудському трикутнику”, – кажуть дослідники.

На жаль, досі ніхто не знає точного числа корабельних аварій, що сталися на озері Ері, але оцінки варіюються від 500 до 2000. Згідно з проєктом морського гранту штату Огайо, який документує корабельні аварії на озері, до теперішнього часу виявлено 277 затонулих суден.

За допомогою невеликого супутника Seahawk CubeSat NASA вчені отримали кілька зображень озера, які можуть допомогти в пошуку затонулих суден. За допомогою супутникових технологій фахівці можуть відстежувати рівень води в озері, а також незвичайні шлейфи, підняті штормовими вітрами.

Наприклад, фотографії супутників вже змогли вказати вченим на потужні вітри, які викликали хвилі й виштовхнули стільки води, що в східній стороні озера рівень піднявся на 2 метри! Це допоможе скласти карту “кладовища кораблів”, що в підсумку призведе до кращого розуміння, де можуть перебувати судна.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments