Земля

У Землі виявили 27,5-мільйонний цикл геологічної активності

Вчені проаналізували дані про великі геологічні події й катастрофи, які відбулися за останні 260 мільйонів років. Так вони виявили цикл геологічної активності, що повторюється кожні 27,5 мільйона років.

 

Цикли геологічної активності на графіку / © Geoscience Frontiers

Команда вчених з Нью-Йоркського університету провела спектральний аналіз 89 добре датованих масштабних геологічних подій за останні 260 мільйонів років. До них віднесли великі морські і наземні вимирання, вулканічні виверження лави, звані потопно-базальтовими виверженнями, події, коли океани були виснажені киснем, коливання рівня моря та зміни або реорганізацію тектонічних плит Землі.

Дослідники виявили, що глобальні геологічні події, як правило, розташовуються в десяти тимчасових точках і утворюють піки або імпульси, які містять від п’яти до 11 подій. Такі сплески зустрічаються кожні 27,5 мільйона років. Останній стався приблизно сім мільйонів років тому. Це дозволяє припустити, що наступний пік великої геологічної активності трапиться більш ніж через 20 мільйонів років.

Аналіз Фур’є також показав, що існують невеликі імпульси кожні 8,9 мільйона років. Подробиці роботи опубліковані в журналі Geoscience Frontiers.

«Багато геологів вважають, що геологічні події не залежать від часу. Але наше дослідження надає статистичні дані і показує, що це не так і існує цикл геологічної активності », – сказав Майкл Рампіно, один з дослідників.

Вчені вважають, що ці імпульси можуть відображати цикли активності в надрах Землі – геофізичних процесів, пов’язаних з динамікою тектоніки плит і клімату. Також їх можна пов’язати зі схожими циклами на орбіті Землі в космосі. «Яким би не було джерело цих повторюваних сплесків, наші результати представляють періодичний, скоординований геологічний літопис», – додав Рампіно.

Геологи відзначили, що за останні 50 років інші дослідники пропонували цикли великих геологічних і кліматичних подій – включаючи вулканічну активність і масові вимирання на суші й на морі – в межах від 26 до 36 і від восьми до десяти мільйонів років. Але питання про точні довжини циклів все ще залишається відкритим – через різницю статистичних методів і наборів даних, які використовують вчені.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button