Земля

Ісландія може виявитися частиною затонулого континенту

Міжнародна група геологів припустила, що нинішня територія Ісландії – частина затонулого континенту, який простягався від Гренландії до Європи.

 

Image by Free-Photos from Pixabay

Робота опублікована в журналі GeoScienceWorld. Дотепер Ісландія була для геологів однієї з загадок, оскільки існуючі теорії про те, що вона сформована з океанічної вулканічної породи і оточена нею, не підтверджуються багатьма науковими даними.

Так, товщина кори Ісландії перевищує 40 кілометрів, тобто в сім разів більше товщини звичайної породи такого типу.

Тому вчені з Геологічної служби Норвегії та Лабораторії геофізичних досліджень океану Брестського університету (Франція) висунули припущення, що Ісландія – не що інше, як залишок колись затонулого материка або його частини. В цьому випадку товста кора з’ясовна: вона просто континентальна.

Є підстави вважати, що територія затонулого материка, якщо він справді існував, займала близько 600 тисяч квадратних кілометрів і навіть, можливо, до одного мільйона кілометрів.

Якщо наявність цих земель на карті планети мільйони років назад вдасться довести, це буде означати, що суперконтинент Пангея, який, як вважається, перестав існувати понад 50 мільйонів років тому насправді розпався в повному обсязі. Щоб з’ясувати це, знадобляться подальші дослідження. Вони будуть містити збір кристалів циркону на території Ісландії і не тільки, а також буріння та інші роботи.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button