Земля

Зоологи: Людина негативно впливає на базові інстинкти тварин

Група вчених провела дослідження в національному заповіднику Галф-Айлендс в Канаді, в якому з’ясувала, що втручання людини в природу зробило негативний ефект на базові інстинкти більшості тварин.

Відповідне дослідження було опубліковано в науковому журналі Nature. Так вчені, які проводили його, зазначають, що людина своїм постійним втручанням змогла змінити поведінку деяких тварин, знищуючи грізних хижаків, наприклад, тигрів, вовків, левів, акул і інших. Це призводить до зміни чисельності багатьох видів тварин і рослин у всьому харчовому ланцюжку, оскільки порушуються базові інстинкти страху перед можливою небезпекою.

Група зоологів, екологів та інших фахівців продемонструвала в канадському національному парку Галф-Айлендс наочний приклад зміни базової поведінки тварин. Основні хижаки на території заповідника, а саме пуми і ведмеді, вже давно винищені людиною, що зробило місцевих єнотів менш боязливими за своє життя. Зазвичай єноти полюють на рибу в річках переважно в нічний час, однак в канадському парку вони часто роблять це вдень, що є досить нетиповою поведінкою для тварин.

Для перевірки своєї гіпотези вчені розмістили у парку спеціальні аудіопрогравачі зі звуками хижаків. З часом єноти стали майже на 60% менше часу проводити в пошуках їжі, замість цього почавши шукати укриття від можливої небезпеки. У результаті, кількість обраної єнотами здобичі риби і крабів – в місцевих річках істотно збільшилася, а самі водойми стали чистішими через зниження обсягу водоростей, якими харчуються річкові мешканці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button